Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
Mikulec má náhradu za Kovaříka, dočasným policajným prezidentom bude Hamran (video)
9.9.2021 (Webnoviny.sk) - Policajný zbor SR bude dočasne viesť Štefan Hamran, ktorý doteraz pôsobil ako veliteľ útvaru osobitného určenia policajného prezídia. Na tlačovej besede o tom vo štvrtok informoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Povedal, že sa tak rozhodol "po zvážení všetkých vecí".
Prezident Policajného zboru SR Peter K. sa funkcie 31. augusta vzdal. Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla 26. augusta voči nemu obvinenie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.
Policajný prezident mal podľa prokuratúry zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Z. a Petrom P.
Správu budeme aktualizovať.
Viac k témam: minister vnútra SR, policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulec má náhradu za Kovaříka, dočasným policajným prezidentom bude Hamran (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch