Utorok, 29. september 2020
Zamračené  7,5 °C
Mimoriadne správy

Michala Šimečku zvolili za podpredsedu liberálnej frakcie Renew Europe

 Webnoviny   4. február 2020  45
Michala Šimečku zvolili za podpredsedu liberálnej frakcie Renew Europe

4.2.2020 (Webnoviny.sk) - Michal Šimečka (PS/Spolu) sa stal v Európskom parlamente (EP) podpredsedom liberálnej frakcie Renew Europe. Agentúru SITA o tom informoval v tlačovej správe. Po ľudovcoch (EPP) a socialistoch (S&D) ide o najväčšiu politickú skupinu v EP.

Aj my na Slovensku máme možnosť vplývať na každé jedno rozhodnutie, ktoré sa v Európskej únii prijme. Bol by som rád, keby moje zvolenie za podpredsedu Renew Europe bolo dôkazom, že Európska únia nie je niečo vzdialené a cudzie. Sme jej rešpektovanou súčasťou,“ vyjadril sa europoslanec.

Michal Šimečka je v Európskom parlamente členom Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE). Pôsobí aj ako spravodajca návrhu pre ochranu demokracie a právneho štátu. V eurovoľbách v roku 2019 kandidoval ako líder kandidátky PS/Spolu.

Viac k témam: Renew Europe, Výbor pre občianske slobody LIBE
Zdroj: Webnoviny.sk - Michala Šimečku zvolili za podpredsedu liberálnej frakcie Renew Europe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.