Utorok, 20. október 2020
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Mestský úrad v Žiline je uzatvorený, dôvodom je viacero pozitívne testovaných zamestnancov

 Webnoviny  Nedeľa, 20:58  15
Mestský úrad v Žiline je uzatvorený, dôvodom je viacero pozitívne testovaných zamestnancov

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Mestský úrad v Žiline bude 19. a 20. októbra uzatvorený pre verejnosť. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, dôvodom je pozitívny test na koronavírus u viacerých zamestnancov úradu.Podľa jeho slov testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 podstúpia preventívne všetky osoby, ktoré boli s pracovníkmi v priamom kontakte, v prípade potreby bude povinne nariadená domáca izolácia.

Viac o téme: Koronavírus


Žilinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva zároveň kontaktuje ďalšie osoby z pracovného či súkromného okolia zamestnancov. "Všetci zamestnanci mestského úradu ostávajú preventívne dva dni doma. Mestský úrad a klientske centrum budú opäť predbežne fungovať od stredy 21. októbra v úradných hodinách od 8:00 do 16:00," uviedol Miškovčík.

Napriek zhoršenej epidemiologickej situácii sa v pondelok 19. októbra uskutoční plánované mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. Vedenie mesta zvolilo formu videokonferencie so začiatkom o 10:00, poslanci by mali schvaľovať aj žiadosť o bezúročnú štátnu pôžičku vo výške viac ako 2 milióny eur.

Viac k témam: Koronavírus, Mestské zastupiteľstvo v Žiline, mestský úrad
Zdroj: Webnoviny.sk - Mestský úrad v Žiline je uzatvorený, dôvodom je viacero pozitívne testovaných zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.