Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Mestská polícia v Bratislave mala v roku 2023 viac práce ako inokedy, riešila historicky najviac udalostí

 Webnoviny  30. december 2023  82  
Mestská polícia v Bratislave mala v roku 2023 viac práce ako inokedy, riešila historicky najviac udalostí

30.12.2023 (SITA.sk) - Hliadky mestskej polície v Bratislave riešili v roku 2023 historicky najviac udalostí.

Hliadky v uliciach hlavného mesta riešili takmer 133-tisíc rôznych situácií, ďalších takmer 70-tisíc prípadov riešili formou objektívnej zodpovednosti, čo je rekordný počet.

Zabezpečenie verejného poriadku


Ako informovala hovorkyňa mestskej polície Barbora Krajčovičová, mestská polícia sa stala neoddeliteľnou súčasťou bezpečnostných opatrení.

Išlo najmä o rôzne verejné zhromaždenia, protesty a veľké kultúrne či športové podujatia. V uplynulom roku sa podieľali alebo realizovali 260 bezpečnostných opatrení.

Medzi najväčšie podujatia, kde polícia pomáhala zabezpečiť verejný poriadok, boli napríklad Lovestream festival, viaceré futbalové zápasy na Národnom futbalovom štadióne, Festival Pride, pochody a zhromaždenia za mier či zraz motorkárskeho klubu Hells Angels.

Mestskí policajti riešia denne priemerne viac ako 360 prípadov, ktoré verejnosť nahlasuje cez linku 159 alebo ich hliadky zisťujú priamo v uliciach hlavného mesta.

Bratislava I dala najviac zabrať


V tomto roku sa mestskí policajti museli vysporiadať s 202 449 situáciami. Najčastejšie sa zaoberali porušeniami v oblasti dopravy, ktoré tvorili takmer dve tretiny zistených a riešených prípadov.

Najvyťaženejšou časťou bol okres Bratislava I, kde museli policajti riešiť 38 245 prípadov od dopravných priestupkov, cez porušovanie všeobecne záväzných nariadení až po zásahy voči páchateľom trestných činov či záchrany životov.

„Tyršovo nábrežie, ktoré bolo v roku 2022 tým najpriestupkovejším miestom, v tomto roku nahrádza s celkovým počtom 1 758 porušení Námestie SNP. V predchádzajúcom roku sa Námestie SNP pritom stalo štvrtou najvyťaženejšou lokalitou," informovala polícia a dodala, že hliadky našli v tomto roku aj 361 vrakov vozidiel a 102 nelegálnych skládok odpadu.

Hliadky mestskej polície 504-krát spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a bratislavskí hasiči boli privolaní k 118 udalostiam.

Viac k témam: Bezpečnosť, Mestská polícia, priestupky, verejný poriadok
Zdroj: SITA.sk - Mestská polícia v Bratislave mala v roku 2023 viac práce ako inokedy, riešila historicky najviac udalostí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.