Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Mazák: Pri rozdielnych verdiktoch súdov ohľadom rovnakej problematiky nemusí napomôcť ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu

 Webnoviny  25. december 2023  138  
Mazák: Pri rozdielnych verdiktoch súdov ohľadom rovnakej problematiky nemusí napomôcť ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu

25.12.2023 (SITA.sk) - Pri rozdielnych verdiktoch súdu pri rovnakej problematike, čo je aj prípad neodkladných opatrení vo veciach tzv.„čurillovcov“ nepomohlo ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu z najvyššieho súdu a najvyššieho správneho súdu.

Jeho obsah si totiž sudcovia zjavne vykladajú rôzne. V rozhovore pre agentúru SITA to povedal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

V tejto agende podľa Mazáka neexistuje jednoznačné stanovisko dovolacieho súdu, t.j. najvyššieho súdu. „A zatiaľ nemáme ani názor odvolacieho súdu," doplnil Mazák s tým, že v tejto súvislosti je nutné vyčkať, ako Krajský súd v Bratislave rozhodne o odvolaniach oboch sporových strán „Radím jediné. Trpezlivosť," dodal šéf súdnej rady.

Rozdielne rozhodnutia prvostupňového súdu v poslednej dobe rezonovali napríklad vo veci návrhov na neodkladné opatrenia vo veci tzv. „čurillovcov“.

Konkrétne sudcovia Mestského súdu Bratislava IV vyhoveli policajnému viceprezidentovi Brankovi Kiššovi, vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Štefanovi Mašinovi a Milanovi Sabotovi a operatívcovi Branislavovi Dunčkovi s tým, že sa môžu vrátiť do práce. V prípade ďalších troch policajtov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Róberta Magulu, súd skonštatoval, že nemá právomoc vo veci rozhodovať.

Viac k témam: Čurillovci, predseda Súdnej rady SR
Zdroj: SITA.sk - Mazák: Pri rozdielnych verdiktoch súdov ohľadom rovnakej problematiky nemusí napomôcť ani rozhodnutie tzv. kompetenčného senátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.