Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Matovič podá demisiu v utorok, Heger prinesie prezidentke aj zoznam mien ministrov
Webnoviny 29. marec 2021 636
29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) podá v utorok 30. marca demisiu. Po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou to uviedol minister financií Eduard Heger (OĽaNO).
„Dohodli sme sa, že zajtra prídem aj s pánom súčasným premiérom, aby sme vykonali akt demisie a poverenia,“ priblížil Heger.
Minister financií zároveň uviedol, že zároveň prijme poverenie na zostavenie novej vlády. Doplnil, že hlave štátu prinesie aj zoznam mien novej vlády, ktorý jej predstaví.
Viac k témam: demisia, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), minister financií SR, premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič podá demisiu v utorok, Heger prinesie prezidentke aj zoznam mien ministrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu