Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Matovič: Mafiánska vláda potrebuje hlavu štátu zo svojich radov. Pellegrini je podľa Hnutia Slovensko človek bez hodnôt (video)

 Webnoviny  19. január 2024  68  
Matovič: Mafiánska vláda potrebuje hlavu štátu zo svojich radov. Pellegrini je podľa Hnutia Slovensko človek bez hodnôt (video)

19.1.2024 (SITA.sk) - Mafia urobí všetko preto, aby sa prezidentom stal človek s ich mafiánskymi praktikami. Vyhlásil to predseda hnutia Slovensko Igor Matovič na piatkovej tlačovej besede. Ako pripomenul, predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) v piatok oznámi svoju kandidatúru na prezidenta.

Vláda potrebuje prezidenta "zo svojich radov"


„Je jasné, že mafiánska vláda potrebuje hlavu štátu zo svojich radov, ktorá im bude v páchaní zločinov verne kryť chrbát," uviedol Matovič s tým, že Pellegrini je človek, ktorý mafii bude verne slúžiť.

„Pellegrini začal kariéru poslanca ako poskok, ktorý systematicky predkladal v NR SR pozmeňujúce návrhy v prospech oligarchov a finančných skupín," dodal predseda hnutia Slovensko a pokračoval, že Pellegrini vie aj okrádať štát, pričom pripomenul 545-násobne predražený softvér registračnej pokladnice.

„Štát tak pripravil o 15,4 milióna eur. Softvér bol hodný 28-tisíc, on za neho zaplatil 15,4 milióna eur. Dvaja svedkovia svedčia, že Pellegrini za to zobral 150-tisícový úplatok v krabici od šampanského," zdôraznil Matovič, podľa ktorého je Pellegrini schopný aj legalizovať príjem z trestnej činnosti, keďže nevie hodnoverne vysvetliť nadobudnutie značného majetku či financovanie strany.

Pellegrini údajne podviedol voličov


Matovič dodal, že Pellegrini vie i dokonale klamať, oklamal podľa neho dôchodcov, ktorým sľúbil 640 eur, ak budú voliť Hlas. „Podviedol voličov, ktorým sľúbil lacnejšie potraviny, energie a nezrušenie špeciálnej prokuratúry," konštatoval Matovič s tým, že jediné, čo Pellegrini rieši, je to, ako nadeliť mafii amnestiu za zločiny, ktoré spolu s nimi páchal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Vedome a arogantne porušuje zákon, rokovací poriadok, a tak pohŕda právami parlamentnej opozície aj celou parlamentnou demokraciou," vyhlásil Matovič s tým, že kandidát na prezidenta si nectí zákon.

Človek bez hodnôt


Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš v mene celého poslaneckého klubu vyzval Pellegriniho, aby stiahol z parlamentu novelu Trestného zákona. Podľa Šipoša je Pellegrini pre tento zákon v konflikte záujmov. Z prezidentského postu sa podľa Šipoša bude môcť prostredníctvom podpísania tohto zákona očistiť.

Poslanec Ľubomír Galko (hnutie Slovensko) vyhlásil, že Pellegrini je človek bez hodnôt. Dôvodom je podľa Galka to, že sa stretol 16. januára, teda v deň smutného výročia upálenia Jána Palacha, s veľvyslancom z Ruska.

„Na toto stretnutie bol aj hrdý. Lebo sa fotografiami zo stretnutia pochválil na sociálnej sieti," dodal Galko a označil toto konanie za cynické a odporné. Podľa Galka by to malo Pellegriniho politicky zdiskreditovať miesto toho, aby sa stal hlavou štátu.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, predseda hnutia Slovensko, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Hlas-SD, prezidentská kandidatúra, Prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Matovič: Mafiánska vláda potrebuje hlavu štátu zo svojich radov. Pellegrini je podľa Hnutia Slovensko človek bez hodnôt (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.