Sobota, 31. január 2026
Mimoriadne správy
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Marcel Vrchota chce aj v októbri obhájiť post starostu mestskej časti Košice – Západ
25.8.2022 (Webnoviny.sk) - Súčasný starosta mestskej časti Košice – Západ Marcel Vrchota chce v tohtoročných jesenných voľbách obhájiť svoj post. Na štvrtkovej tlačovej konferencii oznámil aj kandidatúru na poslanca mesta a Košického samosprávneho kraja (KSK). Dôveru a podporu mu prišiel vyjadriť poslanec Národnej rady SR, jeho stranícky kolega Jozef Kanuščák (SaS).
V kandidatúre na post starostu má Vrchota podporu koalície Sloboda a Solidarita, Aliancia, Progresívne Slovensko, Za ľudí, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).
Na post poslanca Košického samosprávneho kraja ho podporuje koalícia Sloboda a Solidarita, Progresívne Slovensko, Dobrá voľba a umiernení. Informovala o tom jeho volebná manažérka Renáta Zolnaiová.
Priority programu
Vrchota chce v rámci svojho programu v najbližších štyroch rokoch klásť prioritu na oblasti parkovania, odpadového hospodárstva, ochrany a obnovy zelených priestranstiev, bezpečnosti, podpory komunitného života a dobrého hospodárenia v ekonomicky zložitých časoch.
„Veľký počet áut a nedostatok parkovacích miest dlhodobo sužuje našu mestskú časť, preto budem podporovať návrhy mesta Košice na zavedenie rezidentského parkovania a budovania garážových parkovacích domov na Terase,“ uviedol súčasný starosta najväčšej mestskej časti.
Mandát poslanca kraja
Miesto poslanca mestského zastupiteľstva bude obhajovať po prvýkrát. Mandát poslanca kraja považuje za príležitosť presadzovať záujmy Košíc a okolia v rámci celého kraja, a tým prispieť k ich napredovaniu a rozvoju.
Zmysel kandidatúry na poslanca mesta a kraja vidí najmä v tom, že môže ovplyvniť rozhodnutia na mestskej a krajskej úrovni, ktoré sa dotýkajú mestskej časti a jej fungovania.
„Mám záujem, aby sa o veciach, ktoré nie sú riešené, hovorilo viac, a aby mestská časť a celý okres Košice II získali viac podpory, ktorá pomôže ich rozvoju,“ dodal.
Viac k témam: Kandidát na primátora, Komunálne voľby 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Marcel Vrchota chce aj v októbri obhájiť post starostu mestskej časti Košice – Západ © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Ekonomická nálada na Slovensku sa zhoršuje, analytik upozorňuje na rastúcu opatrnosť domácností
Nemecká vláda prichádza s tvrdým zásahom proti vapingu, Slovensko sa na zákone nevie dohodnúť