Piatok, 25. september 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Majiteľ pohrebníctva a člen Kotlebovej strany sa postaví pred súd za úkladnú vraždu

 Webnoviny   6. júl 2020  59
Majiteľ pohrebníctva a člen Kotlebovej strany sa postaví pred súd za úkladnú vraždu

6.7.2020 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 27. júla hlavné pojednávanie s Jozefom K. ktorý čelí obžalobe z trestného činu úkladnej vraždy.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom ešte v novembri minulého roka informovala, že Jozef K., ktorý bol podľa medializovaných informácii majiteľom pohrebnej služby vo svojom dvore v okrese Poprad viackrát bodol Romana A. Ten zraneniam na mieste podľahol.

Telo hodil do potoka


Podľa polície sa Jozef K. nevedel zmieriť so snahou svojej manželky o rozvod.

„Takýmto spôsobom si ju chcel zaviazať do budúcna, aby od neho neodišla, lebo majú spoločné kriminálne tajomstvo. Jozef telo svojej obete hodil do potoka Mlynica, do ktorého blízkosti sa presunul autom," uviedla vtedy polícia.

Zlyhanie jednotlivca


Jozef k. bol zároveň v čase skutku členom politickej strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko.

„V prípade, že sú medializované informácie pravdivé, naša strana sa od konania Jozefa K. v plnej miere dištancuje. Jedná sa o zlyhanie jednotlivca, ktoré nemá žiadny súvis s jeho členstvom v politickej strane," reagovala v stanovisku politická strana.

Viac k témam: súd, úkladná vražda, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Majiteľ pohrebníctva a člen Kotlebovej strany sa postaví pred súd za úkladnú vraždu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.