Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Lyžovať už môžete aj na najvyššie položenej zjazdovke v Tatrách, odporúčajú ju najmä dobrým lyžiarom
29.1.2022 (Webnoviny.sk) - Počas víkendu sprístupnia vo Vysokých Tatrách po prvýkrát počas tejto zimy najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku. Zjazdovka v Lomnickom sedle (2190 m.n.m) je zároveň najstrmejšia v Tatrách.
Podľa riaditeľa strediska Vysoké Tatry Dušana Slavkovského je však jej prevádzka odkázaná výlučne na prírodný sneh, aktuálne je ho tam viac ako meter.
Zjazdovku pripravovali niekoľko týždňov. „Sedlo sme začali upravovať prakticky hneď, ako nám to podmienky umožnili. Dôležité bolo utlačiť sneh na zjazdovke tak, aby ho nerozfúkal vietor. Postupne, ako pribúdali ďalšie centimetre snehu, sme zjazdovku dolaďovali a v sobotu 29. januára bude pripravená pre lyžiarov,“ informoval Slavkovský.
Lyžiar na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1 240 m prekonáva prevýšenie 490 metrov a priemerný sklon je takmer 47 percent. Aj preto je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov.
Lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 km a je najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1 300 m.
Viac k témam: Lomnický štít, Lyžovačka
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžovať už môžete aj na najvyššie položenej zjazdovke v Tatrách, odporúčajú ju najmä dobrým lyžiarom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk