Sobota, 1. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (31. júl 2026): Migranti, útulok pre rodiny, vojenský útok, protest a dráhová cyklistika
- Trump váha s licenciou na výrobu rakiet Patriot pre Ukrajinu
- Tesco zvažuje predaj svojich aktivít v strednej Európe vrátane Slovenska
- Varšava si po dopade rakety na svoje územie predvolala ruského veľvyslanca
- Riaditeľa pohrebného ústavu odsúdili v Británii na 20 rokov za zneuctenie desiatok zosnulých
Ľuďom chýba kritické myslenie, popularita jednoduchých správ či alternatívnych médií prudko rastie
Webnoviny 4. november 2018 725
BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) - Slovenskej verejnosti chýba kritické myslenie a navyše ľudia v dnešnej dobe nemajú dostatok času na to, aby vedeli kvalitatívne posúdiť informácie z médií.
Uviedol to v nedeľnej relácii televízie TA3 V politike novinár a publicista Július Lörincz s tým, že aj to je dôvod, prečo ľudia nevedia rozlíšiť alternatívne médiá. K ich popularite navyše prispievajú aj poslanci, ktorí podľa Lörincza obviňujú novinárov tradičných médií, čím ovplyvňujú aj verejnú mienku.
"Ľudia, najmä mladí, vnímajú informácie v priebehu 30 sekúnd. Chýba im schopnosť kriticky uvažovať a utvoriť si vlastný názor na základe overiteľných faktov. Automaticky tak rastie popularita jednoduchých správ či alternatívnych médií na internete, ktoré sú stále do veľkej miery anonymné," uviedol Lörincz.
Bývalý riaditeľ Tlačovej rady SR tiež doplnil, že v súčasnosti nie sú nové média detailne kontrolované a neplatia pre ne prísne pravidlá ako v prípade televízie, rádia či tlačených médií.
"Technologický rozvoj v mediálnej oblasti vedie k tomu, že sa dostávajú do popredia internetové médiá, ktoré nepodliehajú takej prísnej kontrole," uzavrel Lörincz. Podľa jeho slov sú za súčasnú situáciu zodpovedné aj tradičné médiá, v ktorých často chýba každodenná realita, ktorá v skutočnosti zaujíma verejnosť či má vplyv na ich každodenný život.
Viac k témam: médiá, novinári, politik, správy
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľuďom chýba kritické myslenie, popularita jednoduchých správ či alternatívnych médií prudko rastie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
USA podnikli rozsiahle údery na Irán, konflikt sa opäť rozšíril do regiónu
Labute tu nie sú symbolom nežnosti. Sú zbraňou. Fantasy novinka Zrada čiernej labute
Maďarsko musí pre nízky stav Dunaja úplne odstaviť jadrovú elektráreň Paks