Streda, 28. október 2020
Polojasno  9,9 °C
Mimoriadne správy

Ľudia sú podľa Pellegriniho extrémne nervózni, Sulík chce byť opatrnejší pri uzatváraní ekonomiky

 Webnoviny   4. október 2020  37
Ľudia sú podľa Pellegriniho extrémne nervózni, Sulík chce byť opatrnejší pri uzatváraní ekonomiky

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Štát bude počas druhej vlny pandémie koronavírusu omnoho opatrnejšie zvažovať, čo bude musieť uzavrieť. Uviedol to v diskusnej relácii V politike televízie TA3 minister hospodárstva a šéf SaS Richard Sulík.

Neplánujú uzavretie okresov


"Uzatváranie ekonomiky nie je téma dňa," povedal Sulík s tým, že niektoré opatrenia z jari, napríklad zatváranie obchodov boli "zbytočné a škodlivé". Za "nie šťastné" označil minister aj uzavretie okresov počas veľkonočných sviatkov. Momentálne takýto krok podľa neho nikto neplánuje.

Viac o téme: Koronavírus


Sulík tiež uviedol, že vyhlásenie núdzového stavu na jar len pre oblasť zdravotníctva nebolo "právne čisté", keďže núdzový stav je možné vyhlásiť len pre nejaké územie a na nejaký čas, ale nie konkrétnu oblasť fungovania štátu. Preto podľa neho v súčasnosti vláda vyhlásila núdzový stav pre všetky oblasti, avšak len na obdobie 45 dní. Zákon pri tom povoľuje núdzovy stav na 90 dní. Zároveň chce podľa ministra vláda precizovať zákon o hospodárskej mobilizácii.

Ľudia sú extrémne nervózni


Líder strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini vláde vyčíta, že nevyužila letné obdobie na to, aby sa pripravila na druhú vlnu pandémie. Odborníci podľa neho pritom jej príchod predpokladali. "Ľudia sú extrémne nervózni, nevedia čo si majú myslieť," uviedol s tým, že podľa momentálnych nariadení ľudia nemôžu ísť na štadión, tlačia sa ale napríklad v autobusoch.

Štát podľa neho tiež mešká s finančnou pomocou pre rôzne skupiny obyvateľstva. "Máte v uliciach športovcov, odborárov, kultúrnikov," povedal ministrovi.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia sú podľa Pellegriniho extrémne nervózni, Sulík chce byť opatrnejší pri uzatváraní ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.