Štvrtok, 5. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Lučanského pokus o samovraždu už vyšetrujú, Žilinka informoval o začatí trestného stíhania
30.12.2020 (Webnoviny.sk) - V prípade pokusu o samovraždu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci porušovania povinnosti dozornej služby a vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.
Na tlačovej besede o tom dnes informoval generálny prokurátor Maroš Žilinka.
Začalo sa trestné stíhanie
„Predmetom trestného stíhania bude jednak posúdenie, či nepochybili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) a druhým bude posudzovanie okolnosti vzniku a charakteru ujmy na zdraví obvineného a prípadnej účasti iných osôb na spôsobení zranenia,“ uviedol Žilinka.
Dodal, že sa zatiaľ nepotvrdili informácie o tom, že Milan Lučanský má mozgovú smrť, nachádza sa však v kóme.
Lučanský je v nemocnici
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je väzobne stíhaný v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove, sa v utorok 29. decembra pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický.
Agentúra SITA bude správu aktualizovať.
Viac k témam: akcia "Judáš", pokus o samovraždu, trestné stíhanie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Lučanského pokus o samovraždu už vyšetrujú, Žilinka informoval o začatí trestného stíhania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zuzana Ťapáková bola ministerkou Šimkovičovou vymenovaná do funkcie generálnej riaditeľky SND
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne