Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Limity na financovanie politických strán sú podľa Bugára potrebné, ale návrh Danka ešte nevidel
Webnoviny 24. jún 2019 655
BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) - Predseda Mosta-Híd Béla Bugár si myslí, že limity na financovanie politických strán sú potrebné, no návrh šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka ešte nevidel.
Šéf Mosta to v pondelok povedal novinárom na pôde parlamentu. Danko v sobotu po sneme SNS uviedol, že chce koaličným partnerom predstaviť návrh finančných limitov pre strany.
„Ak hovoríme o tom, že niekto môže neobmedzeným spôsobom používať obrovské množstvo peňazí, tie peniaze potom musí niekomu vrátiť. Buď sa bude snažiť ich vrátiť sám sebe alebo tomu, kto je sponzorom. Toto treba limitovať,“ povedal Bugár a dodal, že každé volebné obdobie sa prijímajú zákony, ktorými sa snažia politické strany dostať do určitého mantinelu, aby bol celý proces demokratickejší.
Politické strany majú byť podľa Danka financované štátom. Chce, aby súťažili programy a nie sponzori. „Politika sa totiž dnes pre mnohých stala biznisom a marketingovou súťažou. So stranami, ktoré môžu získať od sponzorov desiatky miliónov eur, nie je možné súťažiť s programom,“ vysvetlil šéf národniarov.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Snem Slovenskej národnej strany 2019
Viac k témam: financovanie, Most-Híd, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Limity na financovanie politických strán sú podľa Bugára potrebné, ale návrh Danka ešte nevidel © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Kiska rokoval s Beblavým a Trubanom, rokovali o možnostiach spolupráce
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA