Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Lesného robotníka zavalil v Kremnických vrchoch strom, zraneniam podľahol (foto)

 Webnoviny  21. november 2023  121  
Lesného robotníka zavalil v Kremnických vrchoch strom, zraneniam podľahol (foto)

21.11.2023 (SITA.sk) - Horská záchranná služba (HZS) v utorok zasahovala pri 61-ročnom lesnom robotníkovi, ktorého počas práce v lese privalil strom a nejavil známky života. Ako informuje HZS na svojom webe, mužovi kolegovia začali s okamžitou resuscitáciou.

Na pomoc mu vyrazili všetky záchranné zložky vrátane Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice a päť horských záchranárov zo Skalky a hasiči. Napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených zložiek sa muža nepodarilo oživiť, nakoľko utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a lekár VZZS tak konštatoval smrť.

„Telo nebohého bolo následne nosidlami za pomoci lanovej techniky transportované k terénnemu vozidlu HZS, ktorým bol nebohý prevezený na Krahule, kde bol odovzdaný pohrebnej službe a príslušníkom polície," dodali záchranári.

Viac k témam: Lesný robotník, Smrteľný pracovný úraz, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Lesného robotníka zavalil v Kremnických vrchoch strom, zraneniam podľahol (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.