Utorok, 20. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Kusý mal o dôvode svojho zatknutia zavádzať verejnosť, tvrdí to developer projektu

 Webnoviny   7. október 2020  27
Kusý mal o dôvode svojho zatknutia zavádzať verejnosť, tvrdí to developer projektu

7.10.2020 (Webnoviny.sk) - Developer projektu na Jaskovom rade v Bratislave tvrdí, že starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý neposkytol verejnosti pravdivé informácie v súvislosti so svojím minulotýždňovým zadržaním políciou.

"Mediálne výstupy týkajúce sa projektu na Jaskovom rade boli interpretované nepravdivo a v rozpore s existujúcim právnym stavom veci, ktorý je zadokumentovaný v oficiálnom spise k územnému a stavebnému konaniu vedenom mestskou časťou Bratislava - Nové Mesto," uvádza konateľ spoločnosti Jaskáč Peter Šechny.

Projekty v nesúlade s územným plánom


Rudolfa Kusého minulý týždeň zadržala polícia a obvinila z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinenie Kusého sa má týkať troch developerských projektov, ktoré podľa neho nie sú v súlade s územným plánom. Má ísť o polyfunkčný komplex medzi Račianskou a Kukučinovou ulicou a projekty na Jaskovom rade a Vlárskej ulici.

Chýba len jedno stavebné povolenie


"Hlavným argumentom obvineného starostu a súčasťou jeho mediálnych výstupov je skutočnosť, že projekty, pre ktoré mal byť podľa medializovaných informácií zadržaný, nie sú v súlade s územným plánom a preto odmietol vydať povolenia," uvádza Peter Šechny a dodáva, že k projektu na Jaskovom rade boli vydané štyri z piatich stavebných povolení.

"Dve boli vydané mestskou časťou Nové Mesto podpísané Rudolfom Kusým, jedno bolo zamietnuté, avšak z iného dôvodu, ako je nesúlad s územným plánom," dodáva zástupca developera.

Starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého obvinila polícia z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

Viac k témam: zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Kusý mal o dôvode svojho zatknutia zavádzať verejnosť, tvrdí to developer projektu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.