Streda, 30. september 2020
Oblačno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto)

 Webnoviny  20. august 2020  43
Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto)

20.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na kúpalisku v Podhájskej zasahuje polícia. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.

Závažné znečisťovanie životného prostredia


Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami.

Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

Akcia prameň prebieha od stredajšieho večera


Ako uviedol Slivka, akcia Prameň prebieha už od stredajšieho neskorého večera. Policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami zabezpečujú dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie.

Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii polícia z taktických dôvodov nebude konkretizovať. Upozorňuje však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bude pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. „Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu štvrtka,” dodal Slivka.

Viac k témam: enviromentálna záťaž, kúpalisko
Zdroj: Webnoviny.sk - Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.