Nedeľa, 27. september 2020
Jasno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat

 Webnoviny  17. jún 2020  35
Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat

17.6.2020 (Webnoviny.sk) - Poslankyňa NR SR za hnutie Sme rodina Petra Krištúfková sa stala splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Návrh na jej vymenovanie na túto pozíciu na rokovanie vlády predložil minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). Vláda síce najprv o tomto bode prerušila rokovanie, nakoniec však návrh schválila.

Koordinácia úloh v oblasti rodiny


Ide o nový post, vláda doteraz splnomocnenca pre túto oblasť nemala. Krištúfková bude funkciu vykonávať bez nároku na odmenu.

"Úlohou splnomocnenca bude najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády," uvádza sa v návrhu ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka.

Splnomocnenec bude zabezpečovať pre vládu vypracúvanie návrhov a koncepčných materiálov v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ako aj posudzovať a pripomienkovať takéto materiály.

Jeden pracovník a jeden odborník


Nová splnomocnenkyňa vlády bude pôsobiť v rámci organizačnej štruktúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Jej sekretariát bude pozostávať z jedného pracovníka sekretariátu a jedného odborného pracovníka.

"Splnomocnenec bude mať k dispozícii dve kancelárie v budove ministerstva a na služobné cesty mimo Bratislavy bude môcť využívať dispozičné vozidlo s vodičom ministerstva," uvádza sa v materiáli.

Výdavky na činnosť splnomocnenca vrátane platových náležitostí sa budú financovať z rozpočtovej kapitoly rezortu práce a sociálnych vecí.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), splnomocnenec vlády SR pre podporu rodiny a sociálnu pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Krištúfková bude splnomocnenkyňou vlády pre podporu rodiny, funkciu bude vykonávať bez nároku na plat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.