Streda, 28. február 2024
Oblačno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Kresťanská únia vyzýva na podporu historika Dubovského, chcú ho za konzervatívneho prezidentského kandidáta

 Webnoviny  23. január 2024  128  
Kresťanská únia vyzýva na podporu historika Dubovského, chcú ho za konzervatívneho prezidentského kandidáta

23.1.2024 (SITA.sk) - Kresťanská únia (KÚ) vyzýva na podporu historika Patrika Dubovského, ktorého chcú za konzervatívneho prezidentského kandidáta.

Nominovať sa ho rozhodla poslankyňa Veronika Remišová (klub Slovensko) a KÚ jej rozhodnutie víta. Obaja poslanci za KÚ Anna Záborská a Richard Vašečka sú ochotní prispieť svojimi podpismi pod jeho kandidatúru. Strana o tom informovala na sociálnej sieti.

„Vyzývame aj ostatné parlamentné strany s konzervatívnym zameraním, aby umožnili v prezidentských voľbách kandidovať kandidátovi s konzervatívnymi hodnotami, aby mali konzervatívni voliči pre koho hlasovať,“ uviedla predsedníčka KÚ Záborská.

Viac k témam: Kandidát, Poslanci, Prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Kresťanská únia vyzýva na podporu historika Dubovského, chcú ho za konzervatívneho prezidentského kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.