Utorok, 26. máj 2020
Oblačno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Košičan vylákal od deviatich ľudí viac ako 615-tisíc eur, sľúbil im ich zúročenie

 Webnoviny  11. január 2019  78
Košičan vylákal od deviatich ľudí viac ako 615-tisíc eur, sľúbil im ich zúročenie

BRATISLAVA/KOŠICE 11. januára (WebNoviny.sk) - Policajti obvinili 44-ročného Košičana, ktorý sa za takmer päť rokov podvodmi obohatil o viac ako 615-tisíc eur.

Sumu vylákal od deviatich ľudí pod zámienkou založenia firmy na Novom Zélande a následného zúročenia vložených peňazí. Košický podvodník takto úradoval v rokoch 2011 až 2016.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, od obetí bral peniaze v rôznych výškach od 10-tisíc do 300-tisíc eur.

Peniaze použil pre vlastnú potrebu a na vyriešenie svojich predchádzajúcich dlhov. Obvinený muž skončil v cele aj s podnetom na väzobné stíhanie. Za obzvlášť závažný zločin podvodu mu hrozí trest na 10 až 15 rokov.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Košičan vylákal od deviatich ľudí viac ako 615-tisíc eur, sľúbil im ich zúročenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.