Streda, 14. máj 2025
Mimoriadne správy
Koronavírus si na Slovensku vyžiadal viac ako 20-tisíc úmrtí, prezidentka si uctila obete

11.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko dnes prekročilo hranicu 20-tisíc úmrtí na ochorenie COVID-19, informovala prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti. Ich pamiatku si uctila zapálením sviečky v kaplnke v Prezidentskom paláci.
„Koronavírus sa prehnal našou krajinou, dal za pravdu varovaniam vedcov a zanechal za sebou trvalú jazvu v podobe najvyššej miery nadmerných úmrtí od druhej svetovej vojny. Väčšina z nás bude na uplynulé roky spomínať ako na ťažké obdobie najmä kvôli nevídanej miere izolácie a sebaobmedzovania. Tisícky rodín prišli o svojich blízkych a na bolesť spojenú s pandémiou nezabudnú nikdy," uviedla prezidentka.
Viac o téme: Koronavírus
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus si na Slovensku vyžiadal viac ako 20-tisíc úmrtí, prezidentka si uctila obete © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Atraktívny bonus v Niké: 50 eur pre nových hráčov