Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy, podľa Pellegriniho to bude pre Slovensko devastačné (video)

 Webnoviny  12. február 2024  50  
Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy, podľa Pellegriniho to bude pre Slovensko devastačné (video)

12.2.2024 (SITA.sk) - Prezidentskému kandidátovi Ivanovi Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy než národnoštátny záujem Slovenska.

Na svojej sociálnej sieti to uviedol predseda parlamentu a kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Hlas-SD) s tým, že Korčokove vyhlásenia o zrušení práva veta v oblasti zahraničnej politiky považuje za nebezpečné z pohľadu národnoštátnych záujmov Slovenska.

Bližší mu je Brusel


Ako Pellegrini pripomenul, Korčok argumentuje tým, že chce silnejšiu pozíciu EÚ vo svete. „Tento argument v plnej miere odhaľuje jeho priority ako aj spôsob myslenia," vyhlásil Pellegrini s tým, že Korčokovi nezáleží na vlastnej krajine a občanoch.

„Uvažuje spôsobom ministerského úradníka, kde mu je Brusel bližší než Bratislava, Banská Bystrica alebo Košice," uviedol predseda parlamentu a podotkol, že EÚ je konceptom štátov, kde za jedným stolom rovnocenne sedia a hlasujú veľkí európski hráči s tými menšími, pričom aj hlasovanie menšieho štátu, akým je SR, má rovnakú váhu ako napríklad hlas Nemecka alebo Francúzska.

Snaží sa zapáčiť veľkým hráčom


„Vzájomne nerešpektujúci dialóg zároveň vytvára z EÚ ojedinelý projekt, ktorý je inšpiratívny aj vo svete. V iných častiach sveta sa totiž viac presadzuje hrubá sila, tlak, než dialóg a argumenty. A preto nikdy nesmieme na túto výsadu - právo veta, rezignovať," vyhlásil Pellegrini a doplnil, že Korčok sa so svojím názorom snaží zapáčiť veľkým hráčom a chce prijímať len príkazy a rozhodnutia silnejších.

„Je to možno pohodlnejšie, ale doslova devastačné pre SR a ďalšie menšie štáty EÚ," skonštatoval predseda parlamentu a dodal, že medzi priority Korčoka nepatrí silné Slovensko, ale silná EÚ. Ak však v EÚ nebude každý štát dostatočne silný, nebude silná ani samotná EÚ, uzavrel Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy, podľa Pellegriniho to bude pre Slovensko devastačné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.