Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Útočník z Berlína sa pred smrtiacim útokom prihlásil k Islamskému štátu
- Pellegrini navštívil v Pekingu aj technologické centrum, zaujali ho najmä roboty používané v zdravotníctve
- Rodiny cestujúcich z letu MH370 žiadajú pravdu, čínsky súd rieši ich odvolanie
- Indický minister žaluje spoločnosť Meta za údajnú očierňovaciu kampaň
- Hasiči dostávajú požiare v Španielsku pod kontrolu, premiér Sánchez vidí svetlo na konci tunela – FOTO
Korčok považuje za vážnu chybu Kéryho nepripojenie sa k iniciatíve o podpore kandidátskeho štatútu Ukrajiny
Webnoviny 13. jún 2022 640
13.6.2022 (Webnoviny.sk) - Absencia podpisu predsedu zahraničného výboru parlamentu Mariána Kéryho (Smer-SD) pod iniciatívou podporujúcou kandidátsky štatút Ukrajiny je nepochopiteľná a ide proti záujmom Slovenska.
Uviedol to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS), ktorý vyzval Kéryho, aby si zobral príklad od českého, poľského a maďarského kolegu. O stanovisku Korčoka informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Považujem za vážnu chybu a premárnenú príležitosť, že sa predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR Marián Kéry nepripojil k spoločnému vyhláseniu predsedov zahraničných výborov parlamentov viacerých krajín EÚ z 10. júna 2022, ktorí vyzývajú na udelenie kandidátskeho štatútu na členstvo v Únii pre Ukrajinu. Absencia podpory pre kandidátsky štatút zo strany predsedu Zahraničného výboru ide priamo proti záujmom Slovenskej republiky, ktorá aktívne presadzuje to, aby Ukrajina mala jasnú európsku perspektívu, pričom toto uistenie potrebuje práve teraz, keď čelí ruskej agresii,“ uviedol minister Korčok.
Povedal, že určite sa bude ostatných členov zahraničného výboru pýtať, či takéto jednostranné odmietnutie podpory zo strany poslanca strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) reprezentuje stanovisko celého zahraničného výboru. „O to viac, že vo výbore sa nachádza veľa poslancov vrátane opozičných, ktorí európsku perspektívu Ukrajiny jednoznačne podporujú,“ doplnil minister Korčok.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Podpísanie dohody, Zahraničný výbor NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Korčok považuje za vážnu chybu Kéryho nepripojenie sa k iniciatíve o podpore kandidátskeho štatútu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Pride v Berlíne poznačila krvavá tragédia, útok si vyžiadal jednu obeť a desiatky zasiahnutých – FOTO