Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Korčok: Keď v paláci bude sedieť len ďalší verný premiérov človek, tak Slovensko skrátka prevalcujú (video)

 Webnoviny  31. december 2023  75  
Korčok: Keď v paláci bude sedieť len ďalší verný premiérov človek, tak Slovensko skrátka prevalcujú (video)

31.12.2023 (SITA.sk) - Exminister zahraničných vecí a kandidát na prezidenta Ivan Korčok v nadchádzajúcom roku vynaloží všetku svoju energiu na to, aby uspel v prezidentských voľbách.

Nestabilita, hádky a nezmyselné spory


Ako ďalej uviedol vo svojom vyhlásení, uplynulý rok sa niesol v znamení nestability, hádok a často nezmyselných sporov. Očakávanú úľavu podľa Korčoka nepriniesli ani septembrové voľby, pretože napriek sľubom vládnej koalície o upokojení spoločnosti, sme svedkami presného opaku.

„Ku každej vláde budem prísny, ale spravodlivý. Je právom vlády rozhodovať o veciach, ako uzná za vhodné, je však povinnosťou ostatných ozvať sa, keď vláda iné veci zanedbáva," vyhlásil Korčok.

Žiadne zábrany


V budúcoročných prezidentských voľbách pôjde podľa Korčoka o to, či súčasná vládna moc získa všetky ústavné funkcie v štáte a nebude mať už žiadnu inštitucionálnu brzdu ani protiváhu.

„Alebo bude v prezidentskom paláci niekto, kto vie vládu povzbudiť v dobrých veciach, vie pomôcť odkomunikovať a podporiť tie ťažké a náročné rozhodnutia, ale vie sa aj ozvať, keď sa dejú neakceptovateľné veci," uviedol Korčok.

Posledné týždne totiž podľa neho ukázali, že takýto hlas bude táto vláda potrebovať, pretože zjavne už nemá absolútne žiadne zábrany.

„Keď sa ako spoločnosť prestaneme ozývať, prestaneme zaujímať a keď v paláci bude sedieť len ďalší verný premiérov človek, tak Slovensko skrátka prevalcujú," dodal Korčok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: exminister zahraničných vecí a európskych záležitostí, Kandidát na prezidenta, Prezidentské voľby
Zdroj: SITA.sk - Korčok: Keď v paláci bude sedieť len ďalší verný premiérov človek, tak Slovensko skrátka prevalcujú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.