Štvrtok, 9. júl 2026
Mimoriadne správy
- Rusko podľa expertov podrobuje 1,6 milióna ukrajinských detí vymývaniu mozgov
- Požiar v továrni na obuv si v Číne vyžiadal najmenej 28 obetí
- Top foto dňa (9. júl 2026): Domáca politika, kormorán v pohári a pohreb Chameneího
- Volkswagen hľadá úspory, Bratislava patrí medzi možných víťazov zmien
- Americké vzdušné sily zasiahli okolie jedinej iránskej jadrovej elektrárne, hlásia výbuchy
Korčok: Každý vidí, že financovanie Pellegriniho prezidentskej kampane je fraška. Do paláca sa chce premlčať
Webnoviny 23. február 2024 541
23.2.2024 (SITA.sk) - Každý vidí, že financovanie prezidentskej kampane predsedu parlamentu Petra Pellegriniho je fraška. Vyhlásil to jeho protikandidát Ivan Korčok. Ako ďalej vyhlásil, Pellegrini je ako šéf parlamentu vo volebnej súťaži významne zvýhodnený.
Do volebných debát nechodí
„Má mediálny priestor a pozornosť, kompletný servis nielen od svojej strany a kolegov z koalície, ale aj priamo z úradu, na ktorý sa mu skladajú daňoví poplatníci," skonštatoval Korčok. Podľa vlastných slov dúfal, že Pellegrini sa bude aspoň trochu „brzdiť", aj v tomto ho však precenil.
„Výsledok je, že kandidát Peter Pellegrini odmieta akékoľvek volebné debaty, skrátka do žiadnych nechodí a tie plánované sa jedna po druhej rušia. Predseda národnej rady Peter Pellegrini však do debát chodí pravidelne. Od októbra sa zúčastnil v deviatich televíznych debatách, kým ja som bol v dvoch," zdôraznil Korčok.
Do paláca sa chce premlčať
Podľa exministra zahraničia majú ľudia právo na to, aby videli svojich kandidátov na prezidenta debatovať a prezentovať svoje názory, ale favorit volieb im ho uberá a do paláca sa chce evidentne premlčať.
„O štyri týždne sa koná prvé kolo prezidentských volieb, a tu ešte nebola jediná debata, v ktorej by sa pán Pellegrini unúval stretnúť so svojím súperom. Pritom sú tu veľmi zásadné otázky vzhľadom k prezidentským právomociam, na ktoré by mali občania vecne poznať ich názory," povedal Korčok. Dodal, že Pellegriniho vyzýva, aby sa zúčastnil na slušnej a otvorenej debate.
Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Predseda parlamentu, Prezidentská kampaň, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Korčok: Každý vidí, že financovanie Pellegriniho prezidentskej kampane je fraška. Do paláca sa chce premlčať © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Krehké prímerie na Blízkom východe sa otriasa, USA a Irán opäť stoja na pokraji otvorenej vojny
Turecká Ankara sa na dva dni okrem iného zmení aj na zbrojársky veľtrh NATO
Ukrajina by NATO priniesla mimoriadne obranné schopnosti, vyhlásil Zelenskyj