Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení

 Webnoviny   6. december 2023  167  
Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení

6.12.2023 (SITA.sk) - Kontroly na hraniciach s Maďarskom sa predĺžia do 22. januára 2024. Rozhodla o tom vláda na svojom stredajšom zasadnutí.

Kontroly na svojich hraniciach podľa ministerstva vnútra v súčasnosti vykonávajú aj Česká republika, Poľsko, Rakúsko, Spolková republika Nemecko, Slovinsko, Taliansko, Dánsko, Nórsko a Švédsko, pričom niektoré štáty majú obnovené kontroly svojich vnútorných hraníc až do 11. mája 2024.

„Výsledkom zavedených kontrol na vnútornej hranici Slovenskej republiky s Maďarskom je výrazné zníženie počtu nelegálnych migrantov. Za mesiac november bolo zadržaných už len 34 osôb, zatiaľ čo v mesiaci október to bolo 6 809 osôb," uviedol rezort vnútra.

Podľa ministerstva možno konštatovať, že zavedenie kontrol na vnútorných hraniciach, spolu s obdobnými opatreniami susedných štátov, má aj preventívny charakter. „Vzhľadom na novovzniknuté riziká v súvislosti s konfliktom v Izraeli je nutné v kontrole vnútornej hranice s Maďarskom pokračovať, nakoľko ide o dôležité opatrenie aj v boji proti terorizmu," dodal rezort vnútra.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Hraničné kontroly, Hraničné kontroly na hraniciach s Maďarskom, Migranti, Nelegálna migrácia
Zdroj: SITA.sk - Kontroly na hraniciach s Maďarskom znížili počet nelegálnych migrantov, Ficova vláda rozhodla o ich predĺžení © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.