Štvrtok, 22. október 2020
Slnečno  10,5 °C
Mimoriadne správy

Konflikt na Náhornom Karabachu je možné vyriešiť iba mierovo, tvrdí minister Korčok

 Webnoviny   6. október 2020  31
Konflikt na Náhornom Karabachu je možné vyriešiť iba mierovo, tvrdí minister Korčok

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Dlhotrvajúci konflikt na Náhornom Karabachu je možné vyriešiť výlučne mierovou cestou. Aktuálne je prioritou zastaviť boje a čo najskôr obnoviť politické rokovania medzi stranami konfliktu, uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) počas telefonátu so svojim rezortným partnerom Zohrabom Mnacakanianom z Arménska.

V tlačovej správe o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Korčok tiež upozornil, že Slovensko je znepokojené správami o početných civilných obetiach bojov.

„Ako minuloročná predsednícka krajina Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe plne podporujeme úsilie spolupredsedov Minskej skupiny OBSE - Ruska, Francúzska a USA – a zároveň apelujeme na zintenzívnenie ich aktivít smerom k obnoveniu prímeria a politického vyriešenia konfliktu,“ doplnil šéf diplomacie.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk - Konflikt na Náhornom Karabachu je možné vyriešiť iba mierovo, tvrdí minister Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.