Štvrtok, 24. september 2020
Oblačno  14,1 °C
Mimoriadne správy

Kollár sa vyjadril ku komunikácii so Zsuzsovou, ktorá je obžalovaná v prípade vraždy Kuciaka

 Webnoviny  23. január 2020  55
Kollár sa vyjadril ku komunikácii so Zsuzsovou, ktorá je obžalovaná v prípade vraždy Kuciaka

23.1.2020 (Webnoviny.sk) - Akákoľvek komunikácia s obžalovanou Alenou Zsuzsovou skončila okolo roku 2013. Pre agentúru SITA to uviedol predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Zdôraznil, že v tom čase bol súkromnou osobou a nepôsobil v politike. Kollár tým reagoval na Zsuzsovej výpoveď z prípravného konania, ktorá sa na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku čítala v stredu.

Spomenula aj Glváča a Drobu


Zsuzsová je obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obžalovaná vo výpovedi uviedla, že v minulosti cez mobilný telefón komunikovala s opozičným politikom Borisom Kollárom, predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS), exministrom obrany Martinom Glváčom (Smer-SD) a s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom (SaS).

Súd v kauze vraždy Kuciaka (1. deň)


Súd v kauze vraždy Kuciaka (2. deň)


Súd v kauze vraždy Kuciaka (3. deň)


Súd v kauze vraždy Kuciaka (4. deň)


Súd v kauze vraždy Kuciaka (5. deň)


Súd v kauze vraždy Kuciaka (6. deň)


Kollár pre agentúru SITA potvrdil, že Zsuzsová mu napísala v roku 2010. „Kontaktovala sa na mňa, komunikácia prebehla v zmysle, že mi chcela sprostredkovane ponúknuť predaj pozemkov a ornej pôdy. K uvedenému obchodu neprišlo, v tom čase si povedala, že to ponúkne Marianovi Kočnerovi (podnikateľ, ktorý čelí obžalobe z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, pozn. SITA)," objasnil predseda hnutia Sme rodina.

Pomoc s opravou auta


Doplnil, že obžalovaná sa mu v tom čase zdôverila so svojou zlou finančnou situáciou a s tým, že má nejaký problém s autom.

Kollár jej na opravu auta pomohol sumou približne 500 až 700 eur. „Akákoľvek komunikácia skončila okolo roku 2013. Upozorňujem, bol som súkromná osoba, nebol som v politike. Od tohto dátumu som s ňou nebol v absolútne žiadnom kontakte a ako politik už vôbec nie,“ prízvukoval Kollár.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj predsedu Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andreja Danka. Ten sa však rozhodol nereagovať.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár sa vyjadril ku komunikácii so Zsuzsovou, ktorá je obžalovaná v prípade vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.