Pondelok, 8. marec 2021
Mierna oblačnosť  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Kollár ponuku od inej strany zatiaľ nedostal, ale spoluprácu s koalíciou ani nezvažuje

 Webnoviny  22. február 2021  26
Kollár ponuku od inej strany zatiaľ nedostal, ale spoluprácu s koalíciou ani nezvažuje

22.2.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a primátor Hlohovca Miroslav Kollár od jeho odchodu z vládnej koalície nedostal žiadnu konkrétnu ponuku od inej politickej strany. Uviedol to pre agentúru SITA. Kollár v stredu 17. februára vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že už nebude poslancom vládnej koalície a vystupuje aj z poslaneckého klubu strany Za ľudí.

Ako hlavný dôvod svojho odchodu označil spôsob riadenia, akým predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) bojuje s pandémiou koronavírusu. Práve ten považuje Kollár za hlavnú príčinu, prečo je dnes Slovensko krajinou s najvyššou úmrtnosťou na ochorenie COVID-19 na svete.

V tejto chvíli mu nedáva logiku odísť z jednej vládnej strany a začať spolupracovať s inou vládnou stranou. Odpovedal tak na otázku, ako by reagoval na ponuku strany Sloboda a Solidarita (SaS). „Pokračujem v napĺňaní programu a hodnôt, s ktorými som do politiky a do národnej rady vstupoval, moju politickú budúcnosť si musím v pokoji premyslieť,” doplnil.

Viac k témam: koalícia, nezhody, odchod zo strany
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár ponuku od inej strany zatiaľ nedostal, ale spoluprácu s koalíciou ani nezvažuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.