Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Kollár má informácie o stretnutí Fica a Kočnera, Bugár nazval Matoviča časovanou bombou
8.2.2020 (Webnoviny.sk) - V prípade, že orgány činné v trestnom konaní oslovia lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára, povie im, odkiaľ má informácie o stretnutí Roberta Fica (Smer-SD) s Marianom K. Kollár to uviedol v sobotu v relácii Sobotné dialógy RTVS. Podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára je potrebné, aby bolo všetko vyšetrené. Domnieva sa tiež, že pokiaľ má Kollár dôkaz mal by ho predložiť orgánom činným v trestnom konaní.
Žiada vyšetrenie
„Pán Fico reagoval rovnako, ako keď sa ho pýtali či bol, alebo nebol v byte na Vazovovej ulici v súvislosti s kauzou Gorila. Informácie mám z dôveryhodného zdroja a keď budem požiadaný alebo povinný povedať odkiaľ, tak poviem," uviedol Kollár. Predseda Smeru Fico sa mal podľa Kollára stretnúť s Marianom K. ešte v roku 2011 pred voľbou nového generálneho prokurátora.
Bugár sa domnieva, že pokiaľ má niekto takéto informácie, mal by ich posunúť orgánom činným v trestnom konaní. „Čítam to z médií, neviem či je to pravda. Ak má pán Kollár dôkazy, bolo by vhodné, aby sa to vyšetrilo,“ povedal Bugár.
Obaja politici v relácii hodnotili aj nedávno zverejnenú výzvu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), v ktorej majú ľudia určiť podmienky pre vstup hnutia Igora Matoviča do prípadnej koalície.
Nešťastný krok Matoviča
Podľa Kollára je tento krok nešťastný. „Toto je nešťastné, čo vymyslel Igor Matovič. Tí ľudia totiž v ankete môžu žiadať aj to, že sa planéta Mars nemá otáčať okolo slnka a potom čo? Nevznikne vláda? Uvidíme, ako sa to vyvinie,“ domnieva sa Kollár. Podľa Bugára je Matovič a jeho hnutie časovanou bombou prípadnej koaličnej spolupráce.
„S pánom Matovičom sa nedá dohodnúť. Vždy vydieral a pošpinil každého kto s ním spolupracoval. On je časovaná bomba budúcej vládnej koalície. Získava teraz percentá, ale vždy platilo, že od neho odchádzajú poslanci a povedzte mi, ako chcete v takom prípade vládnuť,“ dodal Bugár.
Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár má informácie o stretnutí Fica a Kočnera, Bugár nazval Matoviča časovanou bombou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia