Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Kolíková reagovala na vyjadrenia Matoviča a ohradila sa voči útokom na mimovládky
31.1.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) sa na rokovaní vlády ohradila voči útokom na mimovládne organizácie. Zdôraznila, že mimovládky, ako aj mnohé iné združenia a spoločnosti, si zaslúžia v prvom rade poďakovanie za prácu, ktorú vykonávajú.
V mnohých oblastiach podľa Kolíkovej suplujú štát a často robia nezastupiteľnú činnosť. Reakciu šéfky rezortu spravodlivosti poskytol Peter Bubla z tlačového oddelenia ministerstva.
Vláda schválila zo svojej rezervy 330-tisíc eur pre pastoračných asistentov v rómskych komunitách. Minister financií Igor Matovič po rokovaní vlády uviedol, že podpora pastoračných asistentov sa ukazuje „ako najefektívnejší spôsob práce s rómskou komunitou, keď to porovnám so stovkami miliónmi, ktoré rozkradli najmä bratislavské mimovládky".
Kolíková skonštatovala, že útoky na mimovládne organizácie bol hlavný dôvod, pre ktorý sa zdržala hlasovania o tomto bode na rokovaní vlády.
„Každý, kto chce vedieť, z akých zdrojov sú financované a ako tieto prostriedky používajú, si informácie nájde, lebo transparentnosť je v tomto pomerne vysoká. Bola by som preto opatrnejšia a zdržanlivejšia pri takýchto vyhláseniach. Sú totiž aj vodou na mlyn kampani, ktorú voči mimovládkam dlhodobo vedú extrémisti," uzavrela Kolíková.
Viac k témam: Mimovládne organizácie, Minister financií SR, Minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková reagovala na vyjadrenia Matoviča a ohradila sa voči útokom na mimovládky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov