Utorok, 22. apríl 2025
Mimoriadne správy
Kočnera čaká ďalší súdny proces, rozhodovať sa bude o jeho „motákoch“ z väzby

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - V kauze „motákov" podnikateľa Mariana Kočnera by mal Okresný súd Bratislava I začať rozhodovať 23. júna. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní na internetovej stránke ministerstva spravodlivosti. Krajská prokuratúra v Trenčíne podnikateľa v tomto prípade obžalovala pre pokus zločinu marenia spravodlivosti.
Podľa medializovaných informácii boli na motákoch posielaných z väzby prostredníctvom advokáta inštrukcie pre bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Petra Tótha. Ten ich však odovzdal polícii.
Marian Kočner je právoplatne odsúdený v kauze falšovania takzvaných televíznych zmeniek na 19 rokov väzenia. V ďalšej medializovanej kauze, konkrétne vražde novinára Jána Kuciaka, bol neprávoplatne oslobodený. Odvolací Najvyšší súd SR bude v tomto prípade rozhodovať 15. júna.
Viac k témam: moták, motáky, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Kočnera čaká ďalší súdny proces, rozhodovať sa bude o jeho „motákoch“ z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.