Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
Koaličná rada bude bez Bugára rokovať nielen o daňových zákonoch, ale aj o voľbe ústavných sudcov
Webnoviny 11. apríl 2019 688
BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) - Lídri koaličných strán na najbližšom stretnutí budú rokovať o balíku daňových a ekonomických zákonov, ako aj o stále aktuálnej téme voľby ústavných sudcov.
Rokovania nebudú ľahké
Uviedla to pre agentúru SITA hovorkyňa vládnej strany Most-Híd Klára Debnár s tým, že ak sa stretnutie koaličných lídrov uskutoční budúci týždeň, uskutoční sa bez účasti predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára.
Šéfa Mosta-Híd pre jeho zdravotné dôvody zastúpi minister životného prostredia László Sólymos a predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák.
"Už teraz je jasné, že rokovania o návrhoch tzv. daňových zákonov nebudú ľahké ani jednoduché. Naše návrhy sú koncipované tak, aby vyrovnaný rozpočet neohrozovali. Zaťaženie ďalších vlád naším cieľom určite nie je," uviedla Debnár. Podľa návrhu novely zákona o dani z príjmov by mohli pracujúci a živnostníci od budúceho roka na daniach ročne ušetriť desiatky eur.
Nižšie odvody do Sociálnej poisťovne
Novelou zákona o sociálnom poistení chcú zase znížiť odvody do Sociálnej poisťovne. Témou koaličného rokovania budú návrhy z dielne koaličnej SNS na zníženie dane z príjmov právnických osôb na 15 percent, zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na všetky potraviny na 10 percent, zníženie DPH pre printové médiá na 10 percent, zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a zavedenie povinnosti uvádzať pôvod mäsa aj v reštauračných a stravovacích zariadeniach. Národniari návrhy predložili na aprílovú schôdzu bez predchádzajúcej dohody s koaličnými partnermi.
Rokovania o týchto návrhoch sa budú týkať aj nového ministra financií Ladislava Kamenického. "Vláda v spolupráci s ministrom Petrom Kažimírom prvýkrát dosiahla vyrovnaný rozpočet. Od pána Kamenického očakávame rovnaké výsledky a prístup, aký reprezentoval a dosiahol jeho predchodca. Most-Híd by rád pokračoval v tomto zodpovednom prístupe," uviedla Debnár.
Viac k témam: koaličná rada, Most-Híd, Smer-SD, SNS
Zdroj: Webnoviny.sk - Koaličná rada bude bez Bugára rokovať nielen o daňových zákonoch, ale aj o voľbe ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete