Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Kiska si vypočuje rozhodnutie v kauze KTAG, súčasťou pojednávania sú aj záverečné reči
11.10.2023 (SITA.sk) -
Na Okresnom súde v Poprade má v stredu padnúť rozhodnutie v prípade súdneho procesu s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom v kauze KTAG. Súčasťou hlavného pojednávania sú aj záverečné reči prokurátora a obhajcov, prípadne aj obžalovaných. Obžalobe čelí okrem exprezidenta vo veci údajného daňového podvodu aj konateľ jeho spoločnosti KTAG Eduard K.
Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na exprezidenta Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Obžaloba podľa prokuratúry súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155-tisíc eur.
Hlavné súdne pojednávanie sa na okresnom súde začalo 29. júna tohto roka. Po vypočutí svedkyne, účtovníčky spoločnosti, a po prečítaní listinných dôkazov bolo dokazovanie v rámci prípadu ukončené 20. septembra. Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie v danej kauze je špinavá politická hra. Na nevine trvá aj konateľ spoločnosti Eduard K.
Viac k témam: kauza firmy KTAG, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Kiska si vypočuje rozhodnutie v kauze KTAG, súčasťou pojednávania sú aj záverečné reči © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Šimečka: Pellegrini bol od začiatku rozhodnutý, že pôjde so Smerom (video)
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO