Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Kiska povzbudil študentov v Tisovci, aby vrátili úctu a rešpekt vzdelaniu
BRATISLAVA 4. septembra (WebNoviny.sk) - Aké máme školstvo, tak bude vyzerať naša krajina v budúcnosti. Preto je tak nesmierne dôležité, aby sme vrátili úctu a rešpekt vzdelaniu a aby sme pochopili, aké dôležité je skutočne kvalitné školstvo.
Apeloval na Fica a Danka
Pondelok pri príležitosti otvorenia nového školského roka na Evanjelickom gymnáziu v Tisovci to povedal prezident Andrej Kiska. Jeho vyhlásenie agentúre SITA poskytol Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.
Kiska pripomenul, že premiéra Roberta Fica a predsedu SNS Andreja Danka požiadal, aby bolo navrhované meno nového ministra školstva symbolom skutočnej kvality.
Odporúčame:
Prezident Kiska pripomenul, že na Ústavu netreba len pamätať, ale ju aj dodržiavať
Prezident sa so študentmi gymnázia rozprával aj o tom, aké dôležité je zvoliť si kvalitnú vysokú školu. „Dnes máme na Slovensku, žiaľ, aj mnoho nekvalitných vysokých škôl, ktoré zoberú študenta úplne bez problémov. Títo študenti bez problémov absolvujú štúdium, skoro nič nemusia robiť, ale potom je ich uplatnenie v praxi veľmi malé,“ uviedol Kiska.
Zdôraznil, že na Slovensku sú i špičkové fakulty, preto požiadal študentov, aby boli na seba nároční a dali si záležať na výbere vysokej školy. Prezident povzbudil študentov, aby sa nebáli ísť študovať aj do zahraničia, no zároveň vyslovil túžbu, aby sa potom vrátili naspäť na Slovensko.
Časť žiakov by volilo extrémizmus
Kiska si počas návštevy Tisovca našiel čas aj na debatu s vedením gymnázia „V tomto regióne majú extrémisti silné slovo. Pri diskusii s vedením školy mi povedali, že pri prieskumoch zistili, že v jednej triede volilo extrémistov 40 percent žiakov. Diskutovali sme o príčinách,“ uviedol prezident.
Odporúčame:
Marian Kotleba sa rozhodol obhájiť svoj predsednícky post v župných voľbách
Gemer je podľa neho chudobný región, kde sú otázky rómskej problematiky silnejšie ako inde na Slovensku. „Každý jeden politik musí mať odvahu povedať, že rómsky problém je problém. Treba sa k nemu postaviť čelom a dávať návrhy na riešenie.Nesmieme dovoliť extrémistom, aby si len oni osvojili túto problematiku, že len oni majú riešenie,“ povedal Kiska a dodal, že extrémisti riešenie nemajú.
Nesmieme dovoliť extrémistom, aby si len oni osvojili túto problematiku, že len oni majú riešenie,“ povedal Kiska a dodal, že extrémisti riešenie nemajú. Prezident upozornil na to, že extrémisti nedodržujú svoje sľuby a ani pri vedení banskobystrickej župy nevedia, ako problematiku riešiť.
„Ak chceme slobodne cestovať, nesmieme voliť extrémistov. Extrémisti nás v Európe nevidia a my všetci chceme byť v modernej Európe,“ vyhlásil Kiska.
Viac k témam: Andrej Kiska, extrémizmus, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, školstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Kiska povzbudil študentov v Tisovci, aby vrátili úctu a rešpekt vzdelaniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
BSK: Nový školský rok s takmer 3700 župnými prvákmiNasledujúci článok
Roman roky týral manželky Eriku, ohrozoval ju aj nožom a ťahal za vlasy
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO