Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

KDH opäť zbiera podpisy pod návrh na odvolanie Blahu z funkcie, vyšetruje ho NAKA (video)

 Webnoviny   8. január 2024  130  
KDH opäť zbiera podpisy pod návrh na odvolanie Blahu z funkcie, vyšetruje ho NAKA (video)

8.1.2024 (SITA.sk) -

  • aktualizované 8. januára 2024, 13:12


Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) opäť zbiera podpisy pod návrh na odvolanie podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) z funkcie.

Pre tento krok sa hnutie rozhodlo po tom, ako Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala voči Blahovi trestné stíhanie za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Potenciálna medzinárodná hanba pre Slovensko


KDH tvrdí, že ďalší obvinený človek vo vedení parlamentu je potenciálnou medzinárodnou hanbou pre Slovensko.

„Trvali sme na tom, aby sa Ľuboš Blaha verejne ospravedlnil, odstránil obraz Che Guevaru a vrátil tam obraz prezidentky Zuzany Čaputovej. Zároveň sme trvali na tom, aby vrátil vlajku Európskej únie (EÚ) na svoje miesto. Nič z toho sa nestalo. Blahu začala trestne stíhať NAKA, a preto opäť začíname zbierať podpisy pod jeho odvolanie,“ informovala predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prvú mimoriadnu schôdzu neotvorili


Poslankyňa chce veriť tomu, že Blaha „sa zachová ako chlap“ a svojmu odvolávaniu bude čeliť v pléne parlamentu. Mimoriadnu schôdzu k uplynulému Blahovmu odvolávaniu koalícia neumožnila otvoriť.

„Naozaj chce nová vláda vrátiť Slovensko 30 rokov do minulosti a tolerovať nahrádzanie portrétu prezidentky SR komunistickým masovým vrahom? Alebo nebodaj spochybňovať naše členstvo či dokonca až vystúpiť z EÚ?,“ pýta sa Holečková, ktorá zároveň dodáva, že národná hrdosť sa rozhodne nebuduje nahrádzaním portrétu slovenskej hlavy štátu niekým zo zahraničia.

Trestné oznámenie podal Dubovský
Trestné oznámenie na Ľuboša Blahu podal historik Patrik Dubovský. Ako sám uviedol na pondelkovej tlačovej besede v spoločnosti poslancov KDH, trestným oznámením chcel poukázať aj na to, že podobnými činmi, aké mal práve Blaha, sa ignoruje historická pamäť nielen na obete, praktiky, ale aj na vykonávateľov týchto praktík.

Informoval, že kópiu oznámenia o začatí trestného stíhania odovzdal predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD).


Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk - KDH opäť zbiera podpisy pod návrh na odvolanie Blahu z funkcie, vyšetruje ho NAKA (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.