Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie nepodporí kandidatúru poslanca NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Juraja Drobu na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.
Na sociálnej sieti to napísala členka predsedníctva KDH Eva Grey. KDH podľa informácií agentúry SITA v Bratislavskom kraji nepostaví vlastného kandidáta ani nevyjadrí podporu žiadnemu inému kandidátovi.
Odporúčame:
Marian Kotleba má ďalšieho súpera v župných voľbách
Zástupcovia hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA), strany Sloboda a Solidarita a Kresťanskodemokratické hnutie v piatok rokovali o strategickej dohode súvisiacej s postupom vo voľbách do vyšších územných celkov.
Odporúčame:
Kusý oznámil kandidatúru na post bratislavského župana
Dohoda by mala získať definitívnu podobu po budúcotýždňovom rokovaní. "Vytvárame partnerstvo slušných ľudí a aj touto dohodou ukazujeme, že sme alternatívou pre túto krajinu,“ povedal po stretnutí predseda OĽaNO Igor Matovič.
Podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka sa na dnešnom stretnutí posunuli o ďalší krok vpred k úspešnej a toľko potrebnej spolupráci strán predstavujúcich alternatívu pre túto krajinu. „Politika je o zodpovednosti. KDH je pripravené na dohodu o spoločnom postupe pre voľby do VÚC, parametre definujeme,“ povedal predseda KDH Alojz Hlina po stretnutí.
Viac k témam: Alojz Hlina, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, OĽaNO-NOVA, SaS Sloboda a Solidarita, voľby do samosprávnych krajov, župné voľby, Župné voľby VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - KDH nepodporí kandidatúru Juraja Drobu na bratislavského župana © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk