Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

KDH má podpisy na odvolávanie Blahu. To, čo spravil, nemá nič spoločné so slušnosťou a úctou (video)

 Webnoviny  10. január 2024  56  
KDH má podpisy na odvolávanie Blahu. To, čo spravil, nemá nič spoločné so slušnosťou a úctou (video)

10.1.2024 (SITA.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzbieralo podpisy pod návrh na odvolanie podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) z funkcie.

Kresťanskí demokrati veria, že mimoriadna schôdza k jeho odvolaniu bude otvorená a Blaha bude čeliť rozprave k jeho odvolaniu v pléne parlamentu.

Do podateľne odovzdali 37 podpisov vyzbieraných od poslancov zo všetkých opozičných strán.

NAKA začala trestné stíhanie


Pre odvolanie Blahu sa hnutie rozhodlo po tom, ako Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala voči Blahovi trestné stíhanie za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

KDH tvrdí, že ďalší obvinený človek vo vedení parlamentu je potenciálnou medzinárodnou hanbou pre Slovensko.

„To, čo spravil, nemá nič spoločné so slušnosťou, úctou, ale ani poriadkom Národnej rady SR a parlamentarizmom, ako ho poznáme," uviedol na stredajšej tlačovej besede predseda KDH Milan Majerský.

Čaputová nahradená Che Guevarom


KDH už jednu mimoriadnu schôdzu k odvolaniu Blahu z funkcie iniciovalo ešte v novembri uplynulého roka, avšak rozprava sa neuskutočnila, keďže poslanci neschválili program schôdze.

Dôvodom jeho odvolania bolo odstránenie portrétu prezidentky Zuzany Čaputovej v kancelárii podpredsedu parlamentu a jeho nahradenie obrazom zahraničného predstaviteľa „najradikálnejšieho komunistického krídla" Che Guevarom.

Podľa KDH to bol opovrhujúci počin voči hlave štátu, ako aj k jej úradu. Blaha taktiež odstránil vlajku Európskej únie, čím podľa poslancov znevážil príslušnosť Slovenska k EÚ.Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolávanie podpredsedu parlamentu, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Podpredseda strany Smer-SD, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - KDH má podpisy na odvolávanie Blahu. To, čo spravil, nemá nič spoločné so slušnosťou a úctou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.