Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Každý desiaty byt v Bratislave si ľudia kúpili v Slnečniciach
Webnoviny 20. február 2018 782
BRATISLAVA 20. februára 2018 (WBN/PR) - Najväčší rezidenčný developer na Slovensku, spoločnosť CRESCO GROUP vlani predal 565 bytov v unikátnom projekte Slnečnice v Bratislave. Predané byty v novej mestskej štvrti Slnečnice tak tvoria vyše 11 percent zo všetkých predaných bytov v Bratislave* za rok 2017.
„S výsledkami minulého roka sme určite spokojní. Pokračovali sme aktívne v rozvoji nášho kľúčového projektu – novej mestskej štvrti Slnečnice, spustili sme predaj ďalších fáz projektu. Naším plánom bolo predať 550 bytov, nakoniec ľudia mali záujem až o 565, a to stabilne počas celého roka. Okrem toho sme v novej štvrti otvorili časť nákupného centra Slnečnice Market, ktoré slúži nielen obyvateľom Slnečníc, ale celej Bratislavy a okolia,“ uviedol Michal Pauer, riaditeľ predaja CRESCO GROUP.
Podľa neho sa vlani s kúpou bytu poponáhľali najmä mladí ľudia, ktorí hľadali prevažne dvojizbové byty. Štát totiž od roku 2018 zmenil systém udeľovania štátneho príspevku na bývanie mladých. Rok 2017 sa niesol už aj v sprísnení kritérií na prideľovanie hypoték, ktoré sa viac prejavia v tomto roku. „V strednom segmente, do ktorého patria aj Slnečnice, očakávame v tomto roku stabilnú situáciu. Neočakávame už také výrazné tempo rastu cien ako v roku 2017, skôr ich stabilizáciu,“ dodal Michal Pauer. Aktuálne je v Slnečniciach voľných 190 bytov v zóne Viladomy, 443 bytov v zóne Mesto.
„V roku 2018 chceme pokračovať aj naďalej v hľadaní nových príležitostí na Slovensku aj v Česku. V Prahe sme už rozbehli tri veľké projekty. Našou prioritou je opäť rozvíjanie projektu Slnečnice a podporovanie komunitného života v tejto novej mestskej štvrti. V procese je aj nová architektonická súťaž na ďalšie fázy projektu. V tomto roku tiež plánujeme urobiť ďalší krok k realizácii projektu nadväzujúceho na River Park, a tým je nadobudnutie územného rozhodnutia,“ prezradil Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO GROUP.
V prvom štvrťroku 2018 pribudne v nákupnom centre Slnečnice Market aj unikátna tržnica s názvom Trch., kde zákazníci nájdu 30 prevádzok – od slovenských farmárov až po obľúbené gastroprevádzky.
*Zdroj: Analýza spoločnosti Bencont Group – Predaj za celý rok 2017 dosiahol 5 020 bytov.
Viac k témam: byty, CRESCO GROUP, Slnečnice
Zdroj: Webnoviny.sk - Každý desiaty byt v Bratislave si ľudia kúpili v Slnečniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Imperial Tobacco Slovakia patrí už po šiesty raz k najlepším zamestnávateľom na SlovenskuNasledujúci článok
BILLA pomáha slabozrakým a nevidiacim s nákupmi už aj v Nitre
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile