Streda, 18. marec 2026
Mimoriadne správy
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
10.7.2025 (SITA.sk) - Organizátori festivalu Rubicon prelomili mlčanie a oznámili, že festival sa neuskutoční. Ako dôvod uviedli nepredvídateľné okolnosti, vonkajší tlak a logistické výzvy. Festival sa mal uskutočniť od 18. do 20. júla pri Záhorskej Bystrici v Bratislave. Na koncerte mal vystúpiť aj kontroverzný raper Kanye West, známy ako Ye, proti ktorému vznikla aj petícia.
Podľa medializovaných informácií na ploche, na ktorej sa mal konať festival, bola navyše ešte nedozretá pšenica. Prípravy na festival tak neprebiehali ani dva týždne pred jeho konaním a nebola tak vyriešená infraštruktúra. S konaním festivalu nesúhlasila ani mestská čast Bratislava - Devínska Nová Ves. Krízový štáb totiž vyjadril obavy z kolapsu dopravy a tiež z narúšania verejného poriadku.
Fanúšikovia, ktorí si zakúpili lístky na festival ešte do včerajšieho večera nevedeli, či sa festival uskutoční, alebo nie. Organizátori napokon informovali, že festival sa tento rok neuskutoční. "Usilovne pracujeme na riešení a v priebehu nasledujúcich dní vám poskytneme viac informácií, vrátane detailov o procese vrátenia vstupného," uviedli organizátori a vyhlásili, že to nie je koniec Rubiconu.
"Nevzdávame sa, pracujeme na tom, aby sme sa vrátili silnejší," vyhlásili organizátori Rubiconu. "Čo sa týka plánovaných vystúpení a presunu niektorých podujatí, poskytneme vám informácie hneď, ako sa situácia vyjasní a budú známe možné alternatívy," doplnili organizátori. Ak ide o vrátenie vstupného, organizátori ubezpečili, že všetkým, ktorí si kúpili lístok na podujatie, budú do 14 dní doručené informácie o postupe.
Viac k témam: Festival
Zdroj: SITA.sk - Kanye West nakoniec v Bratislave nevystúpi, festival Rubicon sa ruší © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Polícia zasahovala v okresoch Košice a Zvolen v rámci akcie KOLOMBIA, Európska prokuratúra začala trestné stíhanieNasledujúci článok
Plaťte rýchlo a bezpečne s Lidl Pay
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
Zrada, hudba a osud. Toto je príbeh o láske, ktorá prichádza v nesprávnom čase
Vo veku 74 rokov náhle zomrel filmový producent, režisér a vysokoškolský pedagóg Marian Urban