Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Oznámil Korčok (foto)

 Webnoviny  25. január 2024  70  
Kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Oznámil Korčok (foto)

25.1.2024 (SITA.sk) - Kandidatúru občianskeho kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka, ktorého podporuje Progresívne Slovensko a Demokrati, podpísal aj poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Ako napísal Korčok na svojom facebookovom profile, „kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Ale, ako som povedal, chcem osloviť aj voličov koaličných strán a niekde začať treba.

Pre vysvetlenie svojho žartu pridal aj fotku dokumentu, z ktorého je zrejmé, že Ľuboš Blaha jeho kandidatúru podpísal nie ako podporovateľ, ale ako podpredseda parlamentu, a týmto ju oficiálne prijal. Ide o rozhodnutie predsedu Národnej rady SR v zastúpení Blahu o prijatí návrhu na voľbu kandidáta na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semBývalý dlhoročný diplomat a exminister zahraničia Ivan Korčok odovzdal 19. januára do podateľne Národnej rady SR vyše 40-tisíc vyzbieraných podpisov pod svoju kandidatúru. Naplnil tým poslednú formálnu podmienku podľa zákona. V súčasnosti je už oficiálnym kandidátom na prezidenta. Tohtoročné prezidentské voľby, ktorých prvé kolo bude 23. marca, budú podľa Korčoka mimoriadne dôležité. Ako povedal, rozhodne sa v nich o tom, či vládna garnitúra ovládne v štáte úplne všetko, alebo bude v prezidentskom úrade niekto, kto bude predstavovať rovnováhu voči krokom vlády. Občiansky kandidát Korčok sa bude uchádzať o podporu všetkých demokratických strán.Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk - Kandidatúru mi podpísal aj poslanec Ľuboš Blaha! Oznámil Korčok (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.