Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BANSKÁ BYSTRICA 6. júna (WebNoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov za krádež fľaše borovičky potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 39-ročného Kamila Kenického z Hnúšte.
Podnapitý recidivista si v máji minulého roku priamo v predajni Tesco v Hnúšti otvoril sedemdecovú fľašu borovičky a popíjal z nej. Žalovali a súdili ho za krádež, pretože v ten istý deň v tej istej obchodnej jednotke ukradol drobný tovar, za čo dostal od policajta pokutu 30 eur a nezaplatil ju.
Odporúčame:
Matka nechala vyhladovať svojho syna, ktorý trpel autizmom, súd ju poslal za mreže
Na súde v Rimavskej Sobote sa dvanásťkrát súdne trestaný Kenický priznal, ale voči verdiktu o polročnom väzení sa odvolal. Na odvolacie konanie však už neprišiel. Predvolanie si prevzal, a preto súd mohol rozhodovať v jeho neprítomnosti.
Odvolací senát nevidel dôvod na vrátenie veci a prvostupňový verdikt potvrdil. Skúsený recidivista a alkoholik, ktorému nariadili aj protialkoholickú liečbu, bol naposledy vo výkone trestu v roku 2015 tiež za krádež.
Viac k témam: alkohol, krádež, Polícia SR, súd, väzenie, zlodej
Zdroj: Webnoviny.sk - Kamil v obchode ukradol fľašu borovičky, neminie ho väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO