Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,6 °C
Mimoriadne správy

K nehode Danka sa už vyjadrila aj polícia. Prečo nemohli vykonať dychovú skúšku?

 Webnoviny  12. január 2024  75  
K nehode Danka sa už vyjadrila aj polícia. Prečo nemohli vykonať dychovú skúšku?

12.1.2024 (SITA.sk) - Keďže sa podpredseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko v čase príchodu polície na miesto nehody, pri ktorej narazil do semaforu, nenachádzal, policajti s ním nemohli vykonať dychovú skúšku. Vyplýva to zo stanoviska polície k dopravnému incidentu, ktorý sa stal vo štvrtok krátko pred 23:30 v križovatke ulíc Saratovská – Repašského v Bratislave.

Po príchode hliadky dopravnej polície sa vodič ani motorové vozidlo na mieste nenachádzali. Z uvedeného dôvodu nebolo v čase príchodu hliadky polície na miesto zrejmé, kto bol jej účastníkom a rovnako nemohlo dôjsť ani k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu vodiča,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Doplnil, že objasňovaním presných príčin, ako aj okolností, za ktorých k nárazu auta do stĺpu svetelnej dopravnej signalizácie pre chodcov došlo, sa v súčasnosti zaoberajú policajti odboru dopravných nehôd Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk - K nehode Danka sa už vyjadrila aj polícia. Prečo nemohli vykonať dychovú skúšku? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.