Sobota, 16. január 2021
Oblačno  -6,3 °C
Mimoriadne správy

Juraj Novocký sa stal európskym prokurátorom, dozoroval vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

 Webnoviny  28. júl 2020  85
Juraj Novocký sa stal európskym prokurátorom, dozoroval vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka

28.7.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský prokurátor Juraj Novocký bol vymenovaný za jedného z 22 prokurátorov Európskej prokuratúry. Na svojej internetovej stránke to uvádza Rada Európskej únie.

„Prokurátori budú dohliadať nad vyšetrovaním a trestným stíhaním a spolu s hlavnou európskou prokurátorkou Laurou Codruţovou Kövesiovou vytvoria kolégium Európskej prokuratúry,” uvádza rada s tým, že európski prokurátori sa vymenúvajú na neobnoviteľné funkčné obdobie šiestich rokov. „Rada môže na konci tohto obdobia rozhodnúť o jeho predĺžení o najviac tri roky,” uvádza sa na stránke.

Novocký je prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Spolu s kolegom Vladimírom Turanom dozoroval vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka.

Hlavným cieľom Európskej prokuratúry má byť zvýšenie úrovne ochrany finančných záujmov Európskej únie v členských štátoch. Európski delegovaní prokurátori, ktorí konajú v mene Európskej prokuratúry vo svojich členských štátoch, majú mať rovnaké právomoci ako vnútroštátni prokurátori, pokiaľ ide o vyšetrovanie, trestné stíhanie a podanie obžaloby na súd.

Viac k témam: Európska prokuratúra, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Juraj Novocký sa stal európskym prokurátorom, dozoroval vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.