Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Je to náročná práca a zodpovednosť. SND si pripomenie Deň učiteľov
Webnoviny 24. marec 2022 623
24.3.2022 (Webnoviny.sk) - V pondelok 28. marca si na Slovensku pripomenieme Deň učiteľov. Slovenské národné divadlo sa pri tejto príležitosti chce poďakovať všetkým pedagógom za ich mimoriadne náročnú a dôležitú prácu a vyzdvihnúť ich životné poslanie.
Žiaci a študenti sa môžu svojim učiteľom poďakovať pozvaním do divadla aj divadelnou kyticou z pokladnice SND.
"Vychovávať a vzdelávať mladé generácie je nielen náročná práca, ale najmä zodpovednosť. Chceme vyjadriť obdiv a vďaku všetkým, ktorí sa rozhodli ísť touto cestou a každý deň v našich školách odovzdávajú svoje vedomosti ďalej. Je to nesmierne potrebná a stále nedocenená práca,” hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.
"Preto by sme aj my v divadle chceli upriamiť pozornosť na učiteľskú profesiu. Radi by sme pri príležitosti Dňa učiteľov vyzvali rodičov žiakov a študentov, aby svoje deti povzbudili k poďakovaniu sa svojim pedagógom, napríklad aj formou poukážok alebo vstupeniek do divadla, ku ktorým v pokladnici SND môžete opäť zakúpiť aj kvety,” dodáva Drlička.
Darčekové poukážky v cene 20, 35 a 50 eur a divadelné kytice v cene 10 eur sa budú dať zakúpiť v pokladnici SND počas celého víkendu (26.-27.3.) a aj v priebehu pondelka (28.3.) až do vypredania zásob.
Navyše v pondelok na Deň učiteľov sa pokladnica SND výnimočne otvorí už od 7.00 h pre všetkých, ktorí by chceli pozornosť pre svojich pedagógov zaobstarať ešte ráno pred vyučovaním.
Slovenské národné divadlo zároveň všetkých učiteľov pozýva 12. apríla na predstavenie Kubo, veselohru z pera slovenského dramatika Jozefa Hollého. Každý učiteľ, ktorý sa pri kúpe vstupenky na predstavenie Kubo v pokladnici SND preukáže učiteľským preukazom, získa k svojej vstupenke ďalšiu zadarmo.
Sviatok Deň učiteľov je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie.
Na Slovensku a v Česku sa oslavuje 28. marca, v deň narodenia Jána Amosa Komenského, ktorý je považovaný za učiteľa národov. Svojím dielom, názormi a pedagogickou činnosťou sa Komenský zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti svetovej pedagogiky. Presadzoval povinnú školskú dochádzku pre všetky deti bez ohľadu na sociálne pomery dieťaťa či jeho intelekt.
Inscenáciu SND o živote Komenského s názvom Labyrinty a raje Jána Amosa ponúka online streamovacia platforma Dramox.sk.
Informačný servis
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Žiaci navrhujú viac finančnej gramotnosti na školách
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní