Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Jankovská nevystúpi pred komisiou, ktorá skúma jej spojenia s kauzou Kočnerova Threema
10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa nezúčastní na zasadnutí komisie Súdnej rady SR, ktorá si ju predvolala pri preverovaní podozrení vyplývajúcich z jej údajnej komunikácie s Marianom K.
Kočnera vraj nepozná
Jankovská poskytla doklad o práceneschopnosti, udelenie plnomocenstva pre svojho právneho zástupcu, ako aj vysvetľujúce podanie o dôvodoch neúčasti, o obsahu ktorého bude predsedníčka komisie Berthotyová informovať členov komisie. Zasadnutie sa uskutoční 13. januára o 09:00 v sídle Súdnej rady Slovenskej republiky.
Ešte v závere leta minulého roka počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej boli zverejnené informácie o tom, že Jankovská mala intenzívne komunikovať cez aplikáciu Threema s Marianom K.
Štátna tajomníčka tieto kontakty a informácie odmietala s tým, že obžalovaného nepozná, ani si s ním nepísala. Dôveryhodnosť mobilnej komunikácie Mariana K. cez Threemu však medzičasom výrazne zvýšil súd, ktorý ju pripustil ako zákonný dôkaz v inom konaní.
Dva disciplinárne podnety
Jankovská v súčasnosti čelí už dvom disciplinárnym podnetom zo strany ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a predsedníčky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej.
V oboch prípadoch žiadajú navrhovatelia najprísnejší trest, teda odchod zo sudcovského talára.
Praženková spracovala podnet na odporúčanie spomínanej komisie súdnej rady. Gál navrhoval potrestať Jankovskú za to, že klamala v prípade informácií o jej návšteve vo vile v Chorvátsku u známeho advokáta Radomíra Bžána. Jankovskej návštevu napokon potvrdil samotný právnik Bžán.
Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská nevystúpi pred komisiou, ktorá skúma jej spojenia s kauzou Kočnerova Threema © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa