Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
Jankovská a Krajmer sa postavia pred súd, prokurátor podal obžalobu v kauze baru Fatima
19.8.2021 (Webnoviny.sk) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 18. augusta obžalobu na Okresný súd Trenčín na bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú, na jej svata Petra Vaska a bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera v kauze baru Fatima.
Janíčkovi vzali bar násilím
Obžaloba je pre dva skutky, a to zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.
Kauza trenčianskeho baru Fatima siaha do roku 2000, keď podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi vtedajší boss podsvetia Peter Čongrády spolu s Petrom Vaskom udajne násilím bar vzal.
S posvätením polície
Ako informoval portál Aktuality.sk, mafiánske prevzatie sa údajne dialo s „posvätením polície“ ale aj sudcov, a to práve aj obvinenej Moniky Jankovskej, ktorá bola vtedy sudkyňou v Trenčíne. Podľa výpovede svedkov za toto prebratie vzala úplatok tri milióny korún.
O tejto skutočnosti mal aj pred súdom vypovedať svedok Michal Vida. Ten neskôr svoju výpoveď zmenil a vrátil sa k pôvodnej verzii, že k násilnému prevzatiu neprišlo. Nakoniec sa k verzii s násilným prevzatím vrátil aj s tým, že ho mala ovplyvňovať trojica ľudí, medzi ktorými bol aj svat Moniky Jankoveskej, Peter Vaska, a policajt NAKA Milan Ž.
Viac k témam: kauza Fatima, obžaloba, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Jankovská a Krajmer sa postavia pred súd, prokurátor podal obžalobu v kauze baru Fatima © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch