Štvrtok, 5. jún 2025
Mimoriadne správy

Ivan Korčok odmietol ponuku SaS ďalej sa angažovať v slovenskej politike

 Webnoviny   2. október 2022  267  
Ivan Korčok odmietol ponuku SaS ďalej sa angažovať v slovenskej politike

2.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok odmietol ponuku predsedu strany SaS Richarda Sulíka ďalej sa angažovať v slovenskej politike. Táto ponuka predpokladala jeho významné zapojenie do vnútornej politiky na Slovensku.

Korčok je ale rozhodnutý ukončiť súčasnú etapu svojho politického pôsobenia. Bývalý šéf slovenskej diplomacie to uviedol v statuse na sociálnej sieti.

Svoje rozhodnutie zdôvodnil presvedčením, že do významných pozícií vo vnútornej i straníckej politike by sa mal človek dostať prirodzene, prostredníctvom získania mandátu vo voľbách, čo ale nie je jeho prípad. Korčok je tiež presvedčený, že aktuálny vývoj na domácej politickej scéne sa v najbližšom čase bude odohrávať najmä v parlamente, ktorého nie je súčasťou.

Viac k témam: Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Ivan Korčok odmietol ponuku SaS ďalej sa angažovať v slovenskej politike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.