Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Iniciatíva Za slušné Slovensko očakáva odvolanie Gašpara a nezávislú policajnú inšpekciu
BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) - Iniciatíva Za slušné Slovensko verí, že prvým krokom Petra Pellegriniho ako dočasne povereného ministra vnútra bude odvolanie Tibora Gašpara z funkcie policajného prezidenta. Rovnako očakávajú, že príde k zmene výberového procesu policajného prezidenta a vytvoreniu nezávislej policajnej inšpekcie.
Agentúru SITA o tom informovali organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik. Odvolanie policajného prezidenta Gašpara Iniciatíva Za slušné Slovensko považuje za prvý a nevyhnutný krok pre začiatok obnovovania dôvery občanov v činnosť ministerstva vnútra ako aj krok k naplneniu požiadavky nezávislého vyšetrenia vraždy Jána a Martiny a všetkých káuz, na ktoré Ján Kuciak poukázal.
Odporúčame:
Aktualizované: Gašpar z funkcie neodstúpil, s odvolaním počká na nového ministra vnútra
Minister vnútra Tomáš Drucker v pondelok oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku. Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara.
Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar v utorok oznámil, že sám nedá žiadosť o odchod z funkcie. Ako uviedol na tlačovej besede, musí ho o to požiadať súčasný alebo budúci minister vnútra. Prezident SR Andrej Kiska prijal demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera a dočasne poveril vedením rezortu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).
Viac k témam: ministerstvo vnútra SR, Peter Pellegrini, Tibor Gašpar, Tomáš Drucker, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk - Iniciatíva Za slušné Slovensko očakáva odvolanie Gašpara a nezávislú policajnú inšpekciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ministerka Laššáková neodstúpi, svojich odporcov chce presvedčiť prácouNasledujúci článok
KDH žiada od Pellegriniho okamžité odvolanie Gašpara a avizuje protest
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO