Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Igor Janckulík z parlamentného klubu Mosta-Híd odchádza z vládnej koalície
Webnoviny 2. marec 2018 736
BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) - Poslanec Igor Janckulík, ktorý je zaradený v parlamentnom poslaneckom klube Mosta-Híd, odchádza z vládnej koalície.
Odporúčame:
Most-Híd volá po odstúpení Kaliňáka, na základe rozhodnutia Smeru-SD zaujme ďalšie stanovisko
"Oznamujem moje rozhodnutie ďalej nepodporovať vládnu koalíciu. Toto rozhodnutie súvisí s mojím včerajším vyjadrením, že považujem za neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané," uviedol vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytla jeho asistentka Michaela Máčajová.
Odporúčame:
Hrnko v reakcii na Bugárove slová vyzýva Most-Híd rešpektovať Koaličnú dohodu
V parlamente ostáva Janckulík ako nezaradený poslanec. Janckulík zastáva aj post splnomocnenca vlády pre rýchlostné cesty, na ktorom zostáva. Dodal, že svoje rozhodnutie prebral s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. "Rozišli sme sa korektne," uzavrel.
Bugár vo štvrtok oznámil, že Most-Híd zatiaľ vo vláde zostáva, vyjadril sa však, že minister vnútra Robert Kaliňák by mal odstúpiť. Ak odvolaný nebude, v jeho strane to budú riešiť.
Viac k témam: Béla Bugár, Igor Janckulík, Ján Kuciak, Most-Híd
Zdroj: Webnoviny.sk - Igor Janckulík z parlamentného klubu Mosta-Híd odchádza z vládnej koalície © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Nový odborový zväz polície vyzýva Kaliňáka a Gašpara k odchoduNasledujúci článok
Žena zažalovala centrum mobilného operátora za krádež intímneho videa
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA